Boazeria

 Moda na boazerię powraca. Wykończenie ściany przy pomocy boazeryjnej deski cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Mozaika drewniana dodaje wnętrzu przytulności i ciepła. 

Boazeria większości najpewniej kojarzy się głównie z PRL-em, pionowo ułożone deski bardzo często zdobiły nasze przedpokoje, jednak nowoczesne boazerie nie przypominają już tych znanych nam ze starych mieszkań i domów. 

Obecnie możemy wybierać spośród różnych gatunków drewna, rozbudowanej gamy kolorów czy różnych sposobach montażu, a sam materiał spotykany jest już raczej w formie szerokich desek.

ElewACJA DREWNIANA

  Zyskująca w ostatnim czasie popularność pionowa elewacja drewniana mająca dawać efekt tzw. “nowoczesnej stodoły” jest coraz częstszym wyborem wśród inwestorów.

Elewacje drewniane są doskonałym izolatorem ciepła, który sprawia, że w budynkach dłużej utrzymuje się ciepło co pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu. Elewacje drewniane zmniejszają również ryzyko dotyczące zatrzymywania wilgoci, co pozwala na utrzymaniu wewnątrz domu odpowiedniego mikroklimatu.

Podbitka

  Podbitka stanowi wykończenie połaci dachowych wysuniętych poza obrys ścian zewnętrznych. Do wykonania podbicia dachu stosuje się między innymi deski drewniane. Podbitka drewniana jest prawdziwą ozdobą dachu. Naturalny surowiec, z jakiego jest wykonana dobrze komponuje się z różnymi materiałami elewacyjnymi – tynkiem, kamieniem, cegłą czy nawet płytami aluminiowymi.